Konferencja

  • Jak działać w sytuacji, gdy regulacje prawne nie nadążają za rozwojem nowych technologii?
  • Jak sztuczna inteligencja (AI) może wspomagać działania prawników?
  • Co można zrobić, by stosować nowe technologie bezpiecznie, zgodnie z prawem i etyką?
  • Kto i na jakich zasadach ponosi i powinien ponosić odpowiedzialność za działanie AI?
  • W jaki sposób AI Act ukształtuje krajobraz prawny branży nowych technologii w Unii Europejskiej?

 

Te i inne zagadnienia będą przedmiotem dyskusji na konferencji, która umożliwi przedstawienie i w pewnym zakresie także skonfrontowanie punktu widzenia prawników oraz przedstawicieli szeroko rozumianej branży IT. Podczas konferencji będzie możliwość uzyskania m.in. wiedzy na temat najnowszych poglądów prawnych dotyczących rozwijania i wdrażania narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. W programie konferencji zaplanowano wiele ciekawych wystąpień i paneli dyskusyjnych, dotyczących między innymi takich tematów, jak ochrona prywatności, cyberbezpieczeństwo, LegalTech czy technologia kwantowa. Żywimy nadzieję, że to wydarzenie i ekspercka wiedza prelegentów pozwoli uczestnikom na lepsze zrozumienie zagadnień powstających na styku prawa i nowych technologii, a także zapoznanie się ze sprawdzonymi już w praktyce rozwiązaniami.

 

W konferencji swój udział potwierdzili przedstawiciele biznesu, sztuki, naukowcy oraz specjaliści z dziedziny nowoczesnych technologii, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w obszarze korzystania ze sztucznej inteligencji. Prelegentami będą najlepsi polscy eksperci w zakresie nowoczesnych technologii, autorzy książek i komentarzy, odpowiedzialni za tworzenie i stosowanie regulacji prawnych w tym obszarze.

 

PINT24 to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w dziedzinie nowych technologii, a w szczególności sztucznej inteligencji w tym roku. Dzięki szerokiemu wachlarzowi tematów konferencja stanowić będzie przekrojowe spojrzenie na tę problematykę. Z uwagi na popularny charakter, wydarzenie jest skierowane do szerokiego audytorium – zarówno do specjalistów w zakresie prawa oraz technologii informatycznych, jak i do wszystkich zainteresowanych tym, w jaki sposób nowe technologie zmieniają otaczający nas świat.

 

Patronat nad konferencją objęli:

Radio Kraków, Dziennik Gazeta Prawa, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Fundacja AI LAW TECH oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Nie przegapcie szansy, aby być na bieżąco z przyszłością prawa w erze cyfrowej!